Денситометри
Денситометрія кісткової тканини відноситься до спеціальних методів сканування, що використовуються для візуалізації структури кістки та аналізу мінеральної щільності кісткової тканини. На відміну від інших рентгенівських методів, денситометрія наголошує на кількісній оцінці кістки, має більш короткий час сканування та точні результати, що дозволяє лікарям контролювати втрату кісткової маси у пацієнтів.
Що включає кісткова денситометрія?
Рентгенівський денситометр кістковий працює за принципом опромінення пацієнта невеликими порціями іонізуючого випромінювання, що дозволяє створити зображення внутрішньої частини тіла. Кістки поглинають частину цього випромінювання і поглинена кількість відображає щільність кісток, яку можна буде спостерігати на зображенні.
Денситометри або денситометричні сканери — це пристрої, які використовуються для виконання цих вимірювань. Вони бувають різних типів, включаючи денситометри пропускання та денситометри відображення. Денситометри пропускання вимірюють кількість світла, що проходить через об'єкт, а денситометри відображення вимірюють кількість світла, що відбивається від об'єкта.
Навіщо проводиться денситометрія?
Рентгенівський денситометр застосовується для діагностики та моніторингу прогресу при лікуванні остеопорозу. Кістка постійно руйнується та відновлюється організмом. У міру того, як людина стає старшою, кісткова маса більше руйнується, ніж утворюється. Різні умови чи обставини можуть збільшити швидкість цієї руйнації. Результатом цього є остеопороз — стан, при якому порожнисті простори в кістках стають ширшими, і кістки стають крихкими. Також кістковий денситометр використовується при діагностиці та для контролю лікування остеопенії та інших захворювань, що впливають на міцність та щільність кісток.
Для яких пацієнтів цей тест є корисним?
У тих пацієнтів, які схильні до більш високого ризику «втрати кісткової маси». Це можуть бути жінки, які переживають менопаузу, пацієнти з ймовірним остеопорозним переломом в особистому або сімейному анамнезі, пацієнти з підвищеною втратою кісткової маси внаслідок ендокринних хвороб.
Як виглядає та працює денситометр
Кістковий денситометр зазвичай складається з скануючого блоку та комп'ютерної системи для аналізу даних та обробки зображень. Пацієнт лежить на столі або стоїть у заданому положенні, тоді як скануючий блок випромінює необхідну енергію (рентгенівські промені) та збирає відповідні виміри. Отримані дані обробляються для отримання результатів щільності кісткової тканини, зазвичай представлених у вигляді T-показників або Z-показників, які порівнюють мінеральну щільність кісток пацієнта зі стандартними показниками.
Кісткові денситометри можуть фокусуватися на певних областях скелета, таких як стегно, хребет або передпліччя або забезпечувати оцінку всього тіла. Вибір методу сканування та ділянки скелета залежить від конкретних клінічних вимог та типу необхідної оцінки стану кісток.
Кісткова денситометрія — безпечна, безболісна та неінвазивна процедура. При цьому використовується дуже низький рівень радіації значно менший, ніж при традиційних рентгенівських дослідженнях. Переваги кісткової денситометрії включають раннє виявлення втрати кісткової маси, моніторинг ефективності лікування та оцінку ризику переломів, пов'язаних із захворюваннями кісткового скелета.
Скільки коштує денситометр
Для проведення денситометрії на апарати ціна варіюється в залежності від моделі та виробника. Ціна пристроїв початкового рівня зазвичай становить від 16000 до 20000 доларів. В Україні — у гривні за курсом на момент покупки. Ці моделі мають фундаментальні функції. Купити їх вигідно невеликій клініці чи практиці з базовими вимогами.
Ціна просунутих та багатофункціональних кісткових денситометрів може становити до 45 000 доларів та більше. Ці вдосконалені моделі пропонують розширені можливості, і їх часто віддають перевагу великим медичним установам або спеціалізованим клінікам.
Придбати денситометр вигідно в Україні
Недорого медтехніку в Україні пропонує компанія «Рад Фарм». Наші клієнти отримують повний комплекс послуг, включаючи доставку обладнання, його встановлення та запуск, а також навчання персоналу роботі з приладами. Уся медтехніка супроводжується гарантією 12-24 місяці. Під час гарантійного періоду та після нього фахівці «Рад Фарм» виконують обслуговування агрегатів та, за необхідності, їх ремонт. Весь товар сертифікований, схвалений МОЗ для використання в Україні. Зв'яжіться з нами, щоб дізнатися більше. Ви можете замовити зворотний дзвінок, і ми самі зв'яжемося з вами у зручний для вас час.