До порівняння
Обране

Рентген діагностика


Рентген діагностика

Рентгенографічне дослідження - це діагностичний метод, що дозволяє отримати знімок частини тіла за допомогою променевих технологій. Генерує Х-промені і створює проекційне зображення анатомічних структур рентген апарат. Рентгенівські промені і їх здатність проходити крізь м'які тканини відкрив в 1895-му фізик Вільгельм Рентген. Активно використовуватися в медицині технологія стала в XX столітті для діагностики патологій і анатомічних відхилень. Ну а сьогодні уявити собі роботу будь-якої клініки загальної терапії або хірургії без рентген апарату складно. Адже обладнання даного виду дозволяє поставити або підтвердити найскладніші діагнози в таких медичних галузях як:

 • терапія і фтизіатрія - при дослідженні стану легень і грудної клітини;
 • хірургія і неврологія - діагностика за допомогою знімків хребта і інших відділів скелета;
 • травматологія - дослідження скелета для діагностики перелому кісток;
 • урологія - діагностика захворювань сечовивідної системи;
 • гастроентерологія - дослідження патологій шлунково-кишкового тракту;
 • отоларингологія - виявлення гострих і хронічних захворювань вух, носа;
 • офтальмологія - виявлення проблем очей;
 • стоматологія - оцінка стану зубощелепної системи.

Це неповний перелік медичних областей, де точна постановка діагнозу неможлива без рентгенологічного дослідження. Тому кожна клініка, кожен госпіталь і діагностичний кабінет поспішає купити рентген установку.

Цифрові і аналогові рентген апарати

На ринку медичної техніки представлений великий асортимент приладів для проведення рентген діагностики. Сучасне обладнання відрізняється довговічністю, зручністю використання, високою якістю зображення і високою швидкістю отримання знімка. Воно відрізняється габаритами, додатковими опціями, особливостями експлуатації. Вибирати установку слід, виходячи від передбачуваних умов використання і цілей.

Спеціалізований сегмент класифікує рентгенівські апарати за типом одержуваного зображення на цифрові і плівкові моделі. Другий варіант вважається застарілим. А на користь цифрового обладнання кажуть:

 • знижений рівень радіаційного опромінення;
 • висока точність зображення;
 • відсутність необхідності використання плівки;
 • автоматизація ряду процесів, в тому числі налаштувань.

Мінусом цифрових рентген апаратів є їх висока ціна. Однак плюсів, як видно з опису, набагато більше.

Класифікація рентгенологічного цифрового обладнання

Цифровий рентген апарат представлений виробниками в стаціонарній і портативної конфігурації. Стаціонарні моделі встановлюються в спеціалізованих кабінетах рентгенологічної діагностики. Це високоточне обладнання з великим діапазоном налаштувань, єдиним мінусом якого є габарити.

Портативна техніка відрізняється меншими розмірами і вагою. Маневрені, вони легко переміщуються по локаціях - палатам, відділенням. Це оптимальне рішення, коли діагностику необхідно провести лежачим пацієнтам. Також переносний технікою, що працює від акумуляторів, комплектуються машини медицини катастроф, реанімаційні карети невідкладної допомоги, фургони рятувальників.

За призначенням рентгенівські установки бувають загального призначення, стоматологічні, операційні. Також є вузькоспеціалізовані моделі - мамограф або флюорограф.

Як обрати цифрову рентген установку?

В першу чергу необхідно визначити цілі і умови використання. Для кабінету в клініці загальної медичної практики підійде стаціонарна модель. Для машини швидкої допомоги краще замовити невелику портативну установку. В стоматологічний кабінет - дентальний рентгенівський апарат.

При оцінці технічних параметрів скористайтеся наступними рекомендаціями:

 • Потужність генератора від 80 кВт. Це забезпечить високу швидкість виготовлення і якість знімків.
 • Тип кріплення. Залежно від умов використання це може бути стельова модель або апарат на штативі.
 • Максимальна вага пацієнта. Вибирайте прилади з вагою не менше 150 кг. В іншому випадку діагностичну допомогу отримають не всі пацієнти.

Деякі компанії сьогодні пропонують купити недорого відновлену або вживану медичну техніку. Не поспішайте вибирати цей шлях, так як ніхто не дасть гарантію на безперебійну роботу такого агрегату. Він може підвести в найнесподіваніший момент. Тим більше що і нові цифрові рентгенівські апарати імпортного виробництва в Україні можна придбати за адекватною вартістю.

Компанія «Рад Фарм» - національний дистриб'ютор медтехніки провідних брендів. Поставка обладнання безпосередньо від виробників забезпечує привабливі фінансові умови.

0